Uyuşturucu Baronunun Milletvekilleriyle Boy Boy Fotoğrafları Ortaya Çıktı!

Mevcut ve eski milletvekillerinden oluşan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Futbol Takımı, 21 Eylül’de Parlamenterler Turnuvası için Romanya’ya gitti.

25. dönem AKP Giresun Milletvekili Adem Tatlı’nın başkanlık yaptığı 16 kişilik heyet Türkiye’nin Romanya Bükreş Büyükelçiliği’ni de ziyaret etti. Bükreş Büyükelçisi Özgür Kıvanç Altan sosyal medya hesabından “Parlamentolar arası futbol turnuvası için Bükreş’e gelen Sayın Milletvekillerimizi ağırlamaktan şeref duyduk” açıklamasıyla ziyaretin fotoğrafını paylaştı.

MİLLETVEKİLLERİNİN TAM DA ORTASINDA

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, fotoğrafta, eski ve yeni milletvekillerinin ortasında ABD’nin 2012 yılında uyuşturucu kaçakçısı ilan ettiği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Zeyneddin Geleri’nin yer aldığı görüldü. Geleri’nin mal varlıklarına el konduğu biliniyor.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde ise Zeyneddin Geleri ile ilgili bir açıklama yer alıyor.

“ABD Hazine Bakanlığı bünyesindeki Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (Office of Foreign Assets Control – OFAC) tarafından yapılan açıklamada, “Yabancı Narkotik Çeteleri Belirleme Yasası” çerçevesinde, Avrupa’daki uyuşturucu kaçakçılığı faaliyetleri nedeniyle, Zeyneddin Geleri, Çerkez Akbulut (Cernit Murat) ve Ömer Boztepe adlı Moldova’da yerleşik üç PKK terör örgütü mensubunun “Özel Olarak Belirlenmiş Uyuşturucu Kaçakçısı” (Specially Designated Narcotics Trafficker) olarak ilan edildiği bildirilmiştir. Buna ilaveten, Ömer Geleri ve Romanya merkezli üç şirketin, Zeyneddin Geleri ile bağlantılı faaliyetleri nedeniyle sözkonusu listeye dahil edildiği kaydedilmiştir. Bu bağlamda, sözkonusu dört şahıs ve üç şirketin ABD’deki muhtemel malvarlıkları dondurulmuş ve ABD vatandaşlarının bu şahıslarla mali veya ticari nitelikli iş ilişkisine girmesi yasaklanmıştır.”

Mevcut vekiller AKP’den Ahmet Salih Dal ve Mustafa Köse, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, 27. dönem milletvekilleri Ahmet Özdemir, Fehmi Küpçü, Osman Ören, Sait Kirazoğlu, Salih Cora, Selim Gültekin, Tamer Dağlı, 26. dönem milletvekilleri Ali Sarıkaya ve Oktay Çanak, 24. dönem Milletvekili Fahrettin Poyraz, 23. dönem Milletvekili Zekeriya Aslan ve CHP’den Ahmet Kaya da heyette yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x