Seçil Erzan’dan veda mesajı: Ben gidiyorum hoşça kal

Êrzan’ın cep telefonu üzerinde yapılan geniş çaplı çalışmada 180 bin üzeri yeni görsel, belge ve yazışmalar ortaya çıkarıldı. Çıkarılan o mesajlar tek tek incelenmeye alındı.Türkiye’yi sarsan dolandırıcılık davasında tutuklu bulunan iki kişiden biri olan Seçil Erzan’ın yeni mesaj kayıtları ortaya çıktı.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun özel haberine göre, Seçil Erzan’ın ön incelemesi yapılan cep telefonu kayıtlarında yakın arkadaşı ve akrabası olduğu belirtilen Nazlı Can ile yaptığı bir yazışma dikkat çekti.

BEN GİDİYORUM MESAJI ATTI

Ortaya çıkan Whatsapp yazışmasına göre Seçil Erzan, 8 Mart 2023 tarihinde Nazlı Can’a ‘Nazo’ şeklinde mesaj atıyor. Ancak Nazlı Can, Erzan’a cevap vermiyor. Bir gün sonra yani 9 Mart günü Seçil Erzan, Nazlı Can’a yeniden mesaj atarak “Neden telefonu açmıyorsun Nazlı Sende mi açmayacaksın. Lütfen beni ara. Nazlı ben gidiyorum hoşça kal kimseye bişi söyleme. Sen hep yanımdaydın biliyorum seni çok seviyorum” diyor. Nazlı Can buna karşılık “Nereye, bizi böyle bırakıp mı” diye cevap veriyor.

NEREYE GİDECEĞİNİ SÖYLEMİYOR

Bunun üzerine Erzan “Bu şekilde herkes bana düşmanken ben çözemem. İlk önce kapıma yakınlarım geldi. Kimsenin suçu günahı yok” diye Nazlı Can’a cevap veriyor. Ardından yazışma şöyle devam ediyor;

Nazlı Can: Kimse sana kötü bişey için gelmedi. Herkes ne olduğunu anlayıp yardım etmeye çalışıyor.

Seçil Erzan : Evet haklısın. Bence de. Haklısın. Senin hakkını ödeyemem

Nazlı Can: Ama sen herkesi öyle bir batağa soktun ki. Ne yapacaksın. Söyle lütfen. Nereye gidiyorsun

Seçil Erzan: Niye sana söyleyeyim ki. Sen benimle konuştun mu hiç bugün. Tamam hakkını ödeyemem bunu bil. İçim yanıyor kopuyor bugün artık son çaremi de en yakınlarım bozdu.

Nazlı Can: Tamam sen bilirsin. Nasıl dersen ben seni çok sevdim. Çok güvendim hiçbir çıkar, hiçbir menfaat gözetmedim

Seçil Erzan: Ben seni biliyorum. Bana kendini anlatma. Hoşça kal.

(Mesajlardaki yazım yanlışlarına dokunulmamıştır)

LİSTEDE OLMAYAN İSİMLER VAR

Ortaya çıkan Whatsapp yazışmalarına göre, Seçil Erzan’dan parasını alamayan listede olmayan isimlerin olması da dikkat çekiyor. Akrabalarını da dolandırdığı ortaya çıkan Seçil Erzan’ın mağdurlarından birinin de komşusu Nurten Ünal Zorba olduğu mesajlarda görülüyor.

ÖN RAPORDA ÖNCELİK VERİLENLER ALINDI

Seçil Erzan, gözaltına alındığı zaman iki cep telefonuna da el konulmuştu. İki cep telefonunda yapılan ön incelemenin ardından bir rapor hazırlandı. Hazırlanan ön raporda, cep telefonlarının içeriğinde yer alan soruşturma dosyası ile bağlantılı olabilecek, görsel, belge ve konuşmalara öncelik verildiği belirtilerek şöyle denildi;

“Şüpheli Seçil Erzan isimli şahsın cep telefonu üzerinde yapılan ön inceme neticesinde; özellikle Whatsapp görüşmelerinin çoğunun 07 Nisan (2023) tarihinden sonra gerçekleştiği, gerçekleşen konuşmaların genelinde karşı taraftan sürekli olarak arama ve mesajların geldiği, ancak Seçil Erzan isimli şahsın mesajlara ve aramalara çoğu zaman cevap vermediği tespit edilmiştir. Whatsapp görüşmelerinin çoğunun 07 Nisan 2023 tarihinden sonra gerçekleştiği tespitlere yönelik olarak bu tarihten önceki mesajların silindiği düşüncesi değerlendirilerek, yapılan incemeler de cep telefonu fotoğraf galerisi içerisinde bulunan silinenler klasöründe Seçil Erzan isimli şahsın silmiş olduğu görüşme kayıtları tespit edilerek iş bu tutanağa eklenilmiştir.”

ÇOK SAYIDA GÖRÜŞME VAR DENİLDİ

“Bahse konu cep telefonu içerisinde çok sayıda Whatsapp görüşme kayıtlarının, görsellerin, belgelerin ve dokümanların bulunması, inceleme açısından zaman ve imkan kısıtlılığın olması sebebi ile cep telefonunun alanında uzman bilirkişilerce incelenmesinin değerlendirilmiştir”

180 BİNDEN FAZLA KAYIT BULUNDU

Bilirkişinin bu ön inceleme raporunun ardından Seçil Erzan’ın iki cep telefonu, alanında uzman birime gönderildi. İncelenen cep telefonu kayıtlarında şu ana kadar 180 binden fazla silinen Whatsapp yazışması geri getirildi. Geri getirilen yazışmalar HTS kayıtları ile eşleştirme yapılacak. Bu çalışmayla Seçil Erzan’ın kiminle nerede nasıl buluştuğu ve kime ne kadar para alıp verdiği ortaya çıkacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x