Murat Kurum: Modern çağın dervişi Ramazan Pişkin hocamızı rahmetle yad ediyorum

Cumhur İttifakı’nın AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, Güngören ilçesinde “Diyarbakır Hemşehri Buluşmaları”na katıldı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Diyarbakır’ı tüm zenginlikleriyle çok sevdiklerini belirten Murat Kurum, “Diyarbakır’ı tüm değerleriyle, oradaki tarihin, kültürün izleriyle birlikte çok seviyoruz” diye konuştu.

Diyarbakır’da “Filozof Ramazan” ve “Diyarbakırlı Ramazan Hoca” lakaplarıyla tanınan ve İstanbul’da bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ramazan Pişkin’i anarak, “Diyarbakır Ulu Camii’yle özdeşleşen, her zaman her yerde hakikati haykıran Diyarbakır’ın has evladı, modern çağın dervişi Ramazan Pişkin hocamızı rahmetle, minnetle yad ediyorum. Mekanı cennet olsun. Kendisi Diyarbakır’a has bilgeliğiyle, hikmetli duruşuyla her zaman teröre ve şiddete karşı durmuştur. Biz ondan razıyız, Rabb’im de razı olsun. Bir kez daha başımız sağ olsun” diye konuştu.

‘GÜNGÖREN’DE 13 BİN KONUTU KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINA ALDIK’

“Sadece bakanlığım döneminde Güngören Millet Bahçesi ve Güneştepe Millet Bahçemizi sizlere armağan ettik” diyen Kurum, şunları söyledi:

“Sizlerin güvenli ve sağlıklı bir yuvada yaşama hakkını en güzel şekilde tesis etmek için Gençosman Mahallemizde, Güngören’de yine kentsel dönüşüm kapsamında 300 konutumuzu, 10 iş yerimizi inşa ettik. Tozkoparan’ı hatırlayın, milletimizle el ele verdik, CHP’li anlayışın her türlü engelleme girişimine rağmen yine Tozkoparan’da kentsel dönüşüm projemizle birlikte 1200 yeni, sağlıklı yuvayı sizlere kazandırdık. Güngören’in dört bir yanında 13 bin konutumuzu kentsel dönüşüm kapsamına aldık. Bu çerçevede Güngörenli kardeşlerimize tam 170 milyon liralık kira yardımı, yine taşınma yardımı desteğinde bulunduk.”

‘İMAMOĞLU’NUN 5 YILDA BAŞLAYIP DA BİTİRDİĞİ TEK ŞEY VAR, O DA İSTANBUL’

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Kurum, “Mevcut CHP’li yönetim ne yapıyor? Temel atmama töreni yapıyor. Tabii biliyorlar ki bir yerde bir temel atsalar o işin sonunu getiremeyecekler. Bu CHP belediyeciliği temelsiz belediyeciliktir. Son 5 yıla bakın İstanbul için, Güngören için ne yapmışlar? Bunların temel atmaması esasen sorumluluğu üzerinden atmaktan başka bir şey değil. Bu şehri imar etmenin sorumluluğunu da depremin sorumluluğunu da İstanbul’un sorumluluğunu da üzerlerinden atmak istiyorlar. Ekrem İmamoğlu’nun 5 yılda başlayıp da bitirdiği tek şey var, o da İstanbul. Ama İstanbullu kardeşlerimiz müsterih olsun artık sadece günleri, haftaları sayıyoruz. Milletimizin kararı, azmi, arzusu ve hedefi doğrultusunda 31 Mart gecesi bu fetret dönemini hep birlikte bitireceğiz. Bu hantal, ihmalkar anlayıştan İstanbul’umuzu hep birlikte kurtaracağız” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x