‘Milli teknoloji’ hamlesi sürecek

İzmir Çiğli Havalimanı’nda gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. Programda yaptığı konuşmada “Genç, yaşlı, kadın, erkek bundan böyle her birimiz milli teknoloji hamlesi neferleriyiz” diyen Bakan Kacır, şöyle devam etti:

“TEKNOFEST kuşağı hayallerini gerçeğe dönüştürünceye, Türkiye’miz muasır medeniyetler seviyesinin üzerine yükselinceye, medeniyetimiz bilimde, teknolojide yüzyıllar önce olduğu gibi yeniden lider oluncaya, daha adil bir dünya kuruluncaya dek bu yolculukta artık bir ve beraber olacağız.”

‘Teknolojiyle bağ kuruluyor’

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar da yaptığı konuşmada, TEKNOFEST kuşağının her yıl daha da büyüdüğünü belirterek şunları söyledi:

“Bugüne kadar düzenlediğimiz 9 TEKNOFEST’te yaklaşık 2 milyon genç kardeşimiz projeleriyle yarıştı, 9 milyondan fazla ziyaretçi TEKNOFEST’e gelerek geleceğin Türkiye’sinin havasını soludu. Bahsettiğim 2 milyon gencimizin başvurusuna sıradan bir rakam gibi bakmayın. Bu başvurular, milletimizin geleceği, bizim yarınlarımızın, Türkiye’nin bilim ve teknolojideki liderliğinin teminatıdır. Milli teknoloji hamlesi, TEKNOFEST’le kök salmaya devam ediyor. Teknolojiyle yüzyıllardır kopmuş olan bağımızı tekrar kuruyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x