Lüleburgaz Belediyesi Muhtarları Ağırladı

“Demokrasinin temel taşı sizsiniz”

Lüleburgaz’ın mahalle ve köy muhtarları, Lüleburgaz Belediyesi’nin düzenlediği yemekte bir araya geldi. Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli; “Demokrasinin sağlam temellere oturması için temel taşlarının sağlam olması gerekiyor. Demokrasinin temel taşı da sizsiniz” dedi.

Lüleburgaz Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Lüleburgaz’da görev yapan köy ve mahalle muhtarlarını düzenlenen yemekte buluşturdu.

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde düzenlenen yemeğe Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Özcoşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem, Köy ve Mahalli İdareler Muhtarlar Derneği Başkanı Sabri Gündüz, Lüleburgaz Muhtarlar Derneği Başkanı Remzi Dik ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Programda konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli; “Demokrasi en önemli şey, demokrasiyi yaşatmak ve geleceğe taşımak zorundayız. Laik, demokratik ve bağımsız cumhuriyetimizi geleceğe taşımak, sağlam temellere oturtmak ancak demokrasinin tam olarak yerleşmesiyle olacaktır. Demokrasinin sağlam temellere oturması için de temel taşlarının sağlam olması gerekiyor. Demokrasinin temel taşı da sizsiniz. Lüleburgazımız için, kentimiz için, köylerimiz için yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı sizlere yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli programda yerel demokrasiye katkılarından dolayı tüm muhtarlara plaket verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x